Recenzja New World, nowego mmorpg od Amazon Games Studio z perspektywy wieloletniego gracza World of Warcraft. Czy New World to dobra gra?
Twitch:
https://www.twitch.tv/majestic_stone
Fanpej:
https://www.facebook.com/MajesticKamien/
Discord:
https://discord.gg/gefJmgW
source
Dla osób oglądających za 3 tygodnie, za miesiąc, za rok, pamiętajcie materiał nagrany został parę dni po premierze, wiele zaadresowanych tutaj problemów mogło zostać rozwiązanych i vice-versa
Jednak to byłeś Ty xD
Jak na moje, recka zrobiona za szybko. Ciężko ocenić gry typu MMORPG niecały tydzień po wyjściu z kilkoma rzeczami faktycznie można się zgodzić takimi: brak różnorodności w questach (pomijając fakt, że gra miała być drugim RUST'em i PVE zostało doklejone miesiąc przed premierą), czy blokowanie się na sojusznikach z party podczas dungeonu, lub minimalnie drewniana walka, ale to chyba na tyle.
Z resztą rzeczy nie zgadzam się w 100% wystarczyło trochę dłużej pograć i ogarnąć parę rzeczy np. te szybkie podróże, w filmie wspomniałeś, że z waluty idzie się wyjebać w chwilę, co jest prawdą, ale samo pozyskanie tej waluty też jest bardzo łatwe, a jak już się ogarnie jak tego używać to nie idzie się wyjebać z azotu nawet dorzucając go dla dodatkowych statystyk w craftingu. Z racji tego, że masowo leci z dungeonów, samych potworów jak i profesji (można nawet wrzucić enchant na narzędzia, który umożliwia pozyskanie samego azotu, lub większej jego ilości z każdego potworka, roślinki i drzewa w grze).
Różnorodność przeciwników, którą poruszyłeś w filmie moim zdaniem znowu jest to po prostu za szybka ocena, w kolejnych zone'ach nie ma mobów, które się powtarzają, jedynie to w początkowych 1-25 lvl. Pomijając sam fakt, że dochodzą im potem skille i inne specjalne umiejki, zależne od tego czy np. są meele, range.
1:40 World PVP
Jeżeli kogoś zajebiesz mogą wypaść całkiem konkretne itemy, dostajesz zajebiście dużo expa w broni jak i samego expa no i jakąś tam ilość golda, patrząc na to, że za mobka jest 20-40 expa w broni a za gracza na twoim lvl'u prawie 1k, jest to trochę sporo.
3:15 Co do dungeonów, sam nie uświadczyłem pojedyńczego laga, lub jakichś problemów, ale domyślam się że przez ilość graczy i serwery, które klękały mogło się dziać coś takiego. Sam jeszcze nie wyczyściłem wszystkich, ale moim zdaniem są zajebiście zrobione, w kolejnych są jakieś zagadki, parkour, konieczność wykorzystania jakiegoś skradania, czołgania się, albo czegokolwiek, żeby uniknąć laserów, jakichś mechanik i innych tego typu rzeczy
ja jebie to chyba najdłuższy komentarz jaki napisałem w życiu
peace
Gra ma kurwa niestety jeden i ten sam problem, co u większości mmo rpg. Hiper inflacja… nieograniczone zasoby jakie można wyfarmić i brak dobrego systemu pozbywania się tych zasobów z gry spowoduje, że za 2 miesiące wszyscy będą mieć wszystko, a złotem będzie się można podcierać po wysraniu w okolicznej rzece. Zaledwie 5 dni na moim serwerze wystarczyło, żeby mnie było stać na wszystko co oferują na AH. Surowców wystawionych na sprzedaż jest tyle, że pojemności plecaków wszystkich graczy by brakło, żeby wykupić wszystkie, a każdy sprzedający wystawia po coraz niższych cenach, żeby pozbyć się gówna którego nakopali w okolicznym lesie w trakcie robienia questa.
Po prostu tak ekonomia nie powinna wyglądać nigdzie, a deweloperzy od conajmniej kilkunastu lat kładą na to lagę.
Reszta jest ok.
Gra mega fajna chyba rezenzujesz jakas inna gre kekw:P
Nie jestem pewien czy dobrze widziałem ale na filmie masz ok. max 26 lvl więc ta recenzja jest g..o warta.
Nie miałem nawet zamiaru w to zagrać, ale recenzja jest piękna
brzmisz jak moja nazwa
Co Majestic? chuj strzeliłbąbki w wowie nie? Znam to
seplenisz jakbys chuja zul to po pierwsze, a po drugie nie wiesz co to dobre mmo ::D splakales sie bo nie jest za latwo
drewno jak chuj ta gierka, mimo ze swiat nawet ciekawy zmarnowany potencjal na fajna gierke.
Ciesze sie ze nie nabralem na to, dobrze ze dali open bete.
ooo Majestic , nie wiedziałem , że tak dobrze opisujesz WoWa 😀
Przeklinanie dla przeklinania nie ma większego sensu. Nie wiem czy Ci to ktoś kiedyś mówił.
Schinsoo Chunjo i Jinno hahah
Co do MMORPG to do 4story starego nic nie ma podjazdu, kiedyś to było 😢
haha, dobre
Pierwsza prawdziwa i konkretna recenzja gry, która z obecną zawartością za pół roku może być martwa
Film i opis może być, informacje wartościowe, ale przez to przeklinanie nie da się tego słuchać.
Sporo rzeczy do poprawienia, ale gra ma potencjał. Jeśli developerzy nie będą walić konia jak blizzard to będzie git.
No co ty zobacz, questy się powtarzają, a moby które są za silne na twój lvl cie zapierdalają na hita a nie na milion. Wypierdalaj grać w ciekawego metina tylko nie zapomnij bota ustawić
no i to jest recka a nie lanie wody pól godziny 👌
Gra wygląda klimatycznie, ale nie planuje grać. Dzisiaj sobie przypomniałem, że jest coś takiego jak wow i o cholercia, ale bym sobie strzelił w wowika.
Wie ktoś czemu po włączeniu gry wyskakuje mi błąd połączenia A dokładnie odświeżone dane uwierzytelniajace już wygasły
witam czy zrobisz taka ocenke w grudniu ? chcialbym sobie kupic w grudniu jak już poprawią stabilność.
Wreszcie uczciwa recenzja
Podsumowując polecasz zakup tej gry czy raczej nie?
dobra zwięzła nawijka podoba mi się
wartosciowe wymiany,rework questow i dungeonow i wiecej rozwijania postaci po 60 i bedzie git
Piękna recenzja. Potrzebuję takich więcej. Sub
Cóż, co do zarzutu o braku fabuły kompletnie się nie zgodzę
Fabuła jest, i to bardzo ciekawa
Fakt, cele tych misji nie są wyszukane i powtarzalne, ale otoczkę tych misji uzupełniają dzienniki, które się wtedy znajduje – wystarczy przeczytać
I cała historia też się bardzo rozmywa, bo nie ma jednego NPC w danej chwili od którego dostajemy wszystkie misje, robiąc 5 na raz siłą rzeczy gubi się wątki, ale gdyby to wszystko było po kolei narzucone przez grę (rozwiązanie, które kompletnie się nie sprawdzi w MMO) wtedy wszystko się składa w logiczną, i bardzo ciekawą całość
Świat stworzony w tej grze jest bardzo rozbudowany fabularnie, a polski dubbing to topka polskiego dubbingu
Tylko też nie było sensu wywalać kasy w błoto na niesamowicie długie dialogi z tymi NPC, bo i tak zdecydowana większość graczy biegnie do niego tylko po to żeby przeklikać przyjęcie misji po expa, więc rozwiązanie z dziennikami dla zainteresowanych jest bardzo sensowne
Zostaw te biedne kamienie
Aż mi się przypomina moment z filmu Troja w którym Hektor podczas walki z Achillesem się potyka o kamień
zajebista recenzja krotko i tresciwie. Gre kupilem zaraz instaluje i zobaczymy czy tez sie wciagne